Minor Arkana Asalar

KRAL

Bu kart, kişinin hayatını etkileyecek insanları temsil eder. Sizin deneyim ve sorumluluklarınızı hatırlatır.

Bir diğer anlamda, geçmiş tüm yaşamınızı bir kez daha oturup ciddi olarak düşünmelisiniz. Enerjinizi iyi kullanmalı ve gücünüzü iyi bilmelisiniz, dürüst, olumlu ve iyimser olmalısınız. Ama başkalarının daima olumsuz davranışlarda bulunabileceğini aklınızdan çıkarmayın ve takıntı haline getirmeyin. Biraz hoşgörü lütfen; eğer çaresizliği anlayamazsanız hoşgörüsüzlüğünüz artabilir. 

KRALİÇE

Zayıflık ya da hareketsizlik size uygun değil; kart genelde bir kadın anlamına gelir. Ama simgesel nitelikleri düşünüyorsak, herhangi bir kadınI temsil edebilir. Güçlü istekler içinde olabilirsiniz ama o zaman da sabırsız olmamalısınız. Bu kart sizden sıcaklık, samimiyet ve açıklık ister. Yaşamı ve insanları sevmelisiniz, bu sizin gereklidir. Sorununuz, bir kişiyle daha da uygunu sevdiğiniz kişiyle ilgili olabilir eğer böyleyse; o kişiyi tehlikelerden koruyarak, onu, kriz anlarında size yön, öğüt ve duygusal destek verebilecek bir kişi olarak görmelisiniz. Çok fazla sorun veya engeller sizi bıktırabilir ve sonuçta sizde iz bırakabilir, buna izin vermemelisiniz. 

ŞÖVALYE

Burada bilinçli enerji vardır. Öncelikle maddenin nasıl kullanıldığınını düşünmeli hatta öğrenmelisiniz. görürüz. Aynı zamanda, şövalyeler´de Krallar´ın ve Kraliçeler´in emniyeti ve sabitliği daha azdır. Kartınız eylemi, çıkarınıza yönelik hareketi, maceraları ve yolculuğu temsil eder. Bir amaca bağlanmalı ve başarıya ulaşmak için gereken enerjiyi ve öz güveninizi kazanmalısınız. Sorununuz, öncelikle bilin ki güven sorunudur. Karşıtlıklardan çekinmeyin ve sizi şaşırtmasın. 

UŞAK

Bu kart sizle ilgili hafif hatta çocuksu durumları kasdedir. Sizden yaşça büyüklerle olan ilişkilerde, deneyimlerinizi anımsayın ve hatalarınızı anımsadıktan sonra birikiminizi değerlendirin. Kartınız bu konumda; başlangıçlarI müjdeler, çalışmayı, düşünmeyI ve genç bir öğrencinin içinde bulunduğu psikolojiyi simgeler. Daima gerçekçi ve hayatın yeni bir aşamasına başlamaya hazır olmalısınız. Daha basit düzeyde, bu kart bir haberi, mesajı ya da bilgiyi de temsil edebilir. Yok eğer duygusal durumlar içindeyseniz, kart size ilgilenmeniz gereken sadık bir arkadaşı veya sevgiliyi ima etmektedir. Sorunlar karşısında çok kararsız kalıyor ve kendinizi ifade edemiyorsunuz. Sizin karmaşıklıktan uzaklaşmanız gerekiyor ama bu mümkün olamıyorsa olabildiğince olgun olmalısınız. Devam eden kararsızlıklar, azminizi azaltabilir ve kendinize olan güvenin daha da çok yozlaşmasına neden olabilir. 

ONLU

Hareket ve eyleme ne kadar çok karışırsanız bu kart, problemleri o kadar davet eder. Sürekli bir çatışma içindeyseniz, onlar neredeyse, düşmanlar artabilir ve zorluklar çoğalır. Öncelikle amaçları ya da amacınızı bir daha düşünün ve planlamalarınızı iyi yapın.Ama öte yandan da mücadeleden gizli bir zevk alıyor da olabilirsiniz. Olmadık zaman ve ortamlarda yeni ilişkilere girmek için özgür olmak isteyebilirsiniz. Bu kart, ateş enerjisini simgeler yani farkında olsanız dahi düşünmeden hareket edebilirsiniz. Şimdi arkanıza yaslanın ve iyice sid düşünün; taşıdığınız yükler tamamen gerçek olmayabilir, ya da en azından onlardan kaçınmanız mümkündür.Ve sonuç olarak; yüklerin ağırlıklarının ve sayılarının ancak fiziksel ya da duygusal olarak daima çözebileceğiniz bir noktaya kadar arttığını bilin ve inanın . 

DOKUZLU

Ateş, kuvveti, fiziksel gücü ve zihinsel uyanıklığı ima eder. Ama, duygusal açıdan, olaylara direnme eğiliminiz, sizi kalıpların içinde hapsedebilir.Artık çevrenizden ve diğer insanlardan veya yaşamsal engellerle yüzleşmiş olmalısınız. Yaşamsal savaş eylemi gücününüzü geliştirdiği için artık keskin yargılarda bulunabilirsiniz ama tek bir koşulla; kırıcı ve yıkıcı olmayın daha da önemlisi bundan zevk almayın. Asalar yani kartınızın grubu genelde kaynakları ya da kaynakların arkasında belirsiz bir şekilde görünen problemleri temsil edebilir. Her iki şekilde de sorunlara karşı daima hazır ve nazır olduğunuzu çevrenize en yakınlarınızdan başlayarak belli etmeli ve hatta uyarmalısınız. Evet; eminim başaracaksınız… 

SEKİZLİ

Ateş grubu çabukluğu ve hareketi ima eder. Hareketiniz şu anda olduğu gibi bazen yönden yoksun olduğu halde, burada, yaklaşan bir yolculuk ya da bitmiş şeylerin resmini görürüz. Romantik açıdan bu kart, bunlarI “aşk okları” diye adlandırır. Kart ayrıca, sürekliliği, özellikle de bir amaç çok arzulandığında onun hiçbir yere varmadığını da simgeler. Olumlu ya da olumsuz bir durum ya da alışkanlık görünürde bir sonuç olmasa da sürekli devam eder. Eğer böyle bir durum kaçınılmazsa, onun gerilim veya hayal kırıklığı getirmesine izin vermektense, onu tanıyıp kabul etmek iyi olur. Diğer bir yandan, bir durumun çözülmemesini bekleyerek, bazen, kendimiz ortada kalabiliriz. 

YEDİLİ

Bu bir çatı şma kartıdır, ama burada savaşın kendisini görürüz. Doğal gücüyle bu kart, kazanmayı bekler sizden de bunu ister. Kavga devam ettikçe ondan zevk alırız ama bu kurtulmamız gereken bir olaydır. Hiç tereddüt etmemeli ve bunalımın daima üstüne yükselmelisiniz. Endişe, kararsızlık ve mahçubiyet sizin için zararlı olacaktır, bundan kaçınmalı ve zor durumda kalacağınız durumları hissedip, önlem almalı ya da uzaklaşmalısınız. Bu kart kararsızlıklara karşı ikazda bulunur ve dikkat ister. 

ALTILI

Problemler, neşe´ye, savunmasızlıktan iyimserliğe kayar. Altılı kart bir dönüş noktasını belirler. İyimserlik, başarıyı , arzuları ve beklentileri oluşturur. Genelde, her zaman olmasa bile, istediklerinizi gerçekleştirme enerjisini içinizde bulmak için gerçek bir inanç gerekir. Bu kart iletişim ve armağanlarla ilgilidir.

Gerçekten iyimserseniz, zafer kazanabilirsiniz Sahte iyimserlik ise, kuşku ve hayallerle karışarak korku ve zayıflığa neden olur. Öyleyse size iyimser olmanızı öneriyor ve sevindirici bir haber ya da armağan alacağınızı müjdeliyorum. 

BEŞLİ

Karşımıza yine bir çatışma kartı çıkıyor ama bu sefer daha hafif bir düzeyde. Yaşamı bir savaş olarak görmek insanların tabiatındadır ama bu bir savaş değil heyecanlı bir mücadele halinde olmalıdır. Genelde, bu kart grubu bir zorluğu veya bir kayıbı gösterir, ama öz güçler nedeniyle, kartın anlamı rekabete dönüşür. Yani kartın size söylemek istediği şudur; mücadeleye bıkmadan devam edin, yıkıcı, yaralıyıcı ve elbette ki öldürücü olmayın; anlamanız gereken şey eylem içinde olmaktır; demek ki durmaksızın devam edeceksiniz. Pes etmek yok. Kuralları unutmayın; Oyun duygusundan kopmayın, insanlar birbirlerini gerçekten incitmemeli acıya ya da hayal kırıklığına neden olmamalısınız. Anlaştık mı? 

DÖRTLÜ

Önce canlılık ve cesaret; sonra ise iyimserlik, isteklilik ve neşe dolu olan evcil bir ortam. Enerjinizi serbest bırakın; kendinize hayali koruyucu çitler oluşturmayın; cesaret bu nedenle söyledim. Asalar´ın Dörtlüsü´nde yani bu kartta, iyimser olmalı ve özgürlük aşkına öncelik vermelisiniz. Bu kart size fazla birşey söylemez ama mesajı açık ve nettir. Başka bir olasılık, kişinin çevresindeki mutluluk alanıdır; o denli güçlü olmalısınız ki, ama öte yandan diğer insanların tutumlarını ve beklentilerini gözardı etmemelisiniz. Kartın bir diğer mesajı ise, sahip olduğunuz şeylerin kıymetini bilmeyi öğrenmenizdir. 

ÜÇLÜ

Kartınız yani Asa üç sayısı birleşmeleri ve başarıları belirtir. Aynı zamanda da, olgunlaşmış maddeyi gösterir. Bu kart ayrıca duygusal olgunluğu da ima eder, özellikle iş hayatında, tüm mesleklerde, başarıya ulaşılacağını haber verir. İstekleriniz kaybolmamalı, ama bu arada, araştırmaktan, keşfetmekten vazgeçmemelisiniz. Ve daha da önemlisi, şu ana kadar elde ettiklerinizi sağlama almalısınız. Kart bazen, yeni çevre veya sevgili arayışlarında ya da şu an varolan ilişkilerde verilmiş sözlerin tutulmasını da sizden ister. Anılarınızla barışmalısınız. Bazen ümit veya beklentileriniz büyük problemler tarafından engellenecektir işte tam o anda yapmanız gereken şey ya da kartın size uyarısı çevrenizle ilgilenmemiz anlamındadır. Son uyarımız yanlız kalmamanız ve anıların size rahatsız etmesine izin vermemenizdir. 

İKİLİ

Kısa anlamlı, basit ama kesin bir kart seçtiniz; Temel anlamda size başarı müjdeliyorum. Hatta başarı önünüzde duruyor; farketmelisiniz. Sıkılmaktan, devinmekten vazgeçin; kötümser olmayın. Bu kart bazen herşeyi yaptığını zannedip, artık yapacak birşey bulamayan ya da çaresiz kaldığı kuşkusunda boğulan insanları kasdeder. Kartınız; daha derin anlamda kazanılan başarılarla tatmin olamadığınızı da bildirir. Sürpriz, büyü, dert ve korku; işte sizin şu anda içinde bulunduğunuz durum yani deneyim kazanıyorsunuz. Duygularınızı serbest bırakın ve korkulardan kaçının. Uzun bir süreden beri hoş olmayan veya tatmin etmeyen bir durumun içinde olabilirsiniz ama ani bir değişikliği düşünün hatta hazır olun ama daha önce kararlı olmak zorundasınız. 

AS

Bu kart, kuvvet, güç, yoğun cinsel enerji ve yaşam sevgisi müjdeler, kart daha iyi bir olayı ya da başlangıcı değil, isteği ve gereken kuvveti verir. Aynı zamanda, bu kart alçak gönüllülüğü de öğretir daha uygunu anımsatır; çünkü, siz, bazı güçleri veya sonuçları ahlaki açıdan haketmek için son zamanlarda hiç bir şey yapmadınız. Geçmişte elde edilenleri sağlama almadan yeni başlangıçlar istemeyin ve harekete geçmeyin; sonuç başarısız olacak ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Kartın Tarot logosu “Üstüne bulut düşmüş neşe” şeklindedir. Yani ilgigniz, arayışlarınız azalmamalı ve mutluluğun siz onu önünüzde göremediğiniz veya göremediğiniz durumda bile varolduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
2 + 8 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin